kocaeli temizlik
KOCAELİ TURKUAZ TEMİZLİK

KARTEPE YERİNDE HALı YıKAMA

  • Kartepe Yerinde Halı Yıkama

Kartepe Yerinde Halı Yıkama

Halı yıkama işi eskiden sokak aralarında hanımların eski yöntemlerle yaptıkları ve halıyı ortaya sererek üzerine su döküp sabunlama işleminden ibaretti. Halı iyice sabunlandıktan sonra da üzerine bolca su dökülerek halılar temizlenmiş olur ve bir yere asılarak kurutulduktan sonra yerine serilirdi.

Halılar Nasıl Yıkanmalıdır?

Günümüzde ise artık profesyonel firmalar gelip evinizden halılarınızı alarak yıkama işlemini yapmakta ve tekrar getirerek size teslim etmektedirler. Ancak bu sistemde yıkama işlemi nasıl yapılmaktadır eğer halılarımızı bir temizlik firmasına temizlenmesi ve yıkanması için veriyorsak bu işlemin nasıl yapıldığını da görmemiz gerekmektedir.

Kartepe yerinde halı yıkama işleminin yapılması için nasıl süreçlerden geçiyor. Halılar yıkanırken hangi temizlik malzemeleri kullanılıyor ve halılardaki tozlar ve mikroplar ne derecede temizleniyor bunun bilinmesinde yarar bulunmaktadır. Bunun için de firmaların ne derece bu işlerde profesyonel olarak çalıştıklarının da bilinmesinde yarar vardır. Eğer herhangi bir halı yıkama firmasına halılarımızı verecek olursak kesinlikle önceden bayanların mahalle aralarında yıkadıkları biçimde yıkanma şekli de ihtimal dahilindedir. Bu durumda bu halılardaki tozların ve mikropların arınması da düşünülemeyecektir. Bu nedenle Kartepe yerinde halı yıkama işleminin profesyonel firmalar eliyle yapılması hem sağlığınız, hem de halılarınızın kullanım ömürlerinin uzaması açışından önemlidir. İşinde profesyonel halı firmaları yıkanacak halıları önce tetkik ederek bu halının nasıl yıkanması gerektiğine karar vermesi gerekmektedir. Bunun yanında hangi temizlik malzemelerinin kullanılacağı da önemlidir. Çünkü her temizlik ürünü, her halıda kullanılamamaktadır. Bunun nedeni ise temizlik ürününün halıya zarar verme ihtimalinin bulunmasıdır. Çünkü halıların hepsinin yapıldığı malzeme aynı değildir. Yünden veya ipekten yapılmış bir halının aynı temizlik maddeleri ve aynı yıkama şekle ile yıkanması düşünülemez. Elbette ki ikisinin de ayrı ayrı yıkanma şekilleri olacağı gibi temizlik malzemeleri de bu iki halıda da değişik kullanılacaktır. Bunun bilincinde olan Kartepe yerinde halı yıkama firmaları bu özelliğe çok dikkat ederek halılarınızın yıkanmasını sağlamaktadır. Çünkü halılarınıza sizin kadar önem veren bu halı yıkama firmaları bu nedenle halılarınızı özenle yıkamaktadır. Ayrıca halılarınızın tozlardan ve mikroplardan tamamen arınması için ek temizlik malzemeleri kullanmakta ve bu şekilde halılarınızı teslim etmektedir.

Turkuaz Kocaeli Temizlik

TURKUAZ TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0544 861 6246