kocaeli temizlik
KOCAELİ TURKUAZ TEMİZLİK

HALı YıKAMA

  • Halı Yıkama

HALI YIKAMA

Evin iç dekorasyonunda tamamlayıcı, bir rol üstlenen halılar, zamanla bu dekoratif, estetik görünümünü yitirir, matlaşır. Bunun en önemli sebebi, halılara işlemiş olan kir ve lekelerdir. Uzun süre kullanılan halıların üzerinde biriken kir ve lekeleri, halıdan arındırmak artık çok kolay. Temizlik hizmeti sunan firmalarca, bu işlem birkaç saatte  halledilebiliyor. Üstelik aynı gün teslim edilme garantisiyle. Halılar uzun süreli kullanıma uygun olsalar da; üzerinde biriken kir, leke ve bakteriler sebebiyle yaşam kalitemize ve sağlığımıza olumsuz etkileri olabilmektedir. Herhangi bir elektrikli süpürgeyle, baş etmenin mümkün olmadığı halı temizleme işleminde, önceliğinizi halı yıkama işini yapan temizlik şirketlerinden yana kullanmalısınız. Çünkü sağlıklı ve hijyenik bir temizlik temizlik şirketlerinden yardım almak kaçınılmazdır. Halı yıkama işlemi profesyonel kimselerce ya da profesyonel şirketlerce yapılmalıdır. Aksi taktirde halılarınız geri dönüşü olmayan zararlar görebilir. Halıların kirliliğine ve boyutuna göre halı yıkama işlemi değişik şekillerde ele alınabilmektedir.

Belli Başlı Halı Yıkama Safhaları

  • Halı yıkamada ilk aşama, halıların silkelenmesi uygulamasıdır. Halıların daha hijyenik, daha temiz olabilmesi için, yıkamaya gönderilmeden evvel, bu safhadan geçirilmesi zorunludur. Halı silkeleme işi ’’toz dolabı’’ dediğimiz bir aletin içinde gerçekleştirilir.
  • Toz dolabında silkelenen halılar ikinci bir safhaya, yani yumuşatma havuzuna bırakılır. Bu işlem yıkamanın kusursuzlaştırılması için çok önemlidir. Yıkama işleminden iyi bir sonuç alabilmek için halıları yumuşatma havuzunda bekletmek şarttır. Yumuşatma havuzunda yarım saat kadar bekletilip iyice ıslanıp yumuşayan halılar bir sonraki evreye yani, asıl yıkama aşamasına hazır hale gelirler.
  • Yumuşatma safhasından sonraki sürecimizi halının asıl yıkanma süreci olarak tanımlayabiliriz. Suda bekletilip iyice yumuşayan halılar, hemen yıkama işlemine alınır. Halıların yıkama işlemi otomatik makinelerce yapılmaktadır. Halı için özel şampuanların kullanıldığı yıkama safhası, halıyı tüm kir ve lekeden arındıran bir işlemdir.
  • Yıkama işleminden geçirilen halılar, ordan sıkma makinesine gönderilir. Sıkma işlemiyle birlikte halının çekmiş olduğu suyun büyük bir kısmı akıtılır.
  • Sıkmadan safhasından sonraki safha tüm bu halı yıkama işlemlerinin sonuncusudur. Sıkılan halılar son olarak kurutma odalarında bekletilip kurutulur.
Turkuaz Kocaeli Temizlik

TURKUAZ TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0544 861 6246